សហរដ្ឋអាមេរិកបានផ្តល់អាហារូបករណ៍ដល់និស្សិតយោធាកម្ពុជាដ៏ឆ្នើមពីររូបគឺ លោកផាន់ វិទ្យា និងលោក ទី នីទ័រ ដើម្បីបន្តការសិក្សានៅសាលានាយទាហានសហ រដ្ឋអាមេរិកដ៏ល្បីល្បាញពីរ។ លោក ផាន់ វិទ្យា ទៅសិក្សានៅសាលានាយទាហានសកម្មជើងទឹកសហរដ្ឋអាមេរិក ដែលភាសាអង់គ្លេសហៅថា United States Naval Academy នៅទីក្រុងAnnapolis រដ្ឋ Maryland ហើយលោកទី នីទ័រទៅសាលានាយទាហាន West Point។ លោក William Todd ឯកអគ្គរដ្ឋទូតសហរដ្ឋអាមេរិកប្រចាំប្រទេសកម្ពុជាមានប្រសាសន៍ថា លោក ផាន់ វិទ្យា និងលោកទី នីទ័របានឈ្នះនិស្សិតឆ្នើមពីប្រទេសជាង៥០ និងទទួលបានអាហារូបករណ៍សម្រាប់ការបណ្តុះបណ្តាលរយៈពេលបួនឆ្នាំ ដែលមានទឹកប្រាក់សរុបប្រហែល៣សែនដុល្លារ។ លោកផាន់ វិទ្យា គឺជានិស្សិតកម្ពុជាដំបូងដែលត្រូវបានទទួលឲ្យចូលសិក្សានៅសាលានាយទាហានសកម្មជើងទឹកសហរដ្ឋអាមេរិក។ លោក អុឹម សុធារិទ្ធនៃវីអូអេ បានជួបសម្ភាសលោកផាន់ វិទ្យានៅមុខវិមានសភាសហរដ្ឋអាមេរិក Capitol Hill នៅពេលដែលលោកមកធ្វើទស្សនកិច្ចនៅរដ្ឋធានីWashington នៅថ្ងៃទី ១៦ ខែកុម្ភៈកន្លងទៅនេះ។ បទសម្ភាសមានខ្លឹមសារដូចតទៅ៖
The Voice of America Khmer Service (VOA Khmer) broadcasts comprehensive news and feature multimedia programs about Cambodia, Southeast Asia, America and the world. Everyday, our radio programs provide the latest news. We also deliver in-depth reporting and analysis in international politics, human rights, economics, science, health, business and entertainment.
Subscribe to our channel: http://goo.gl/LQAVDc
View some of our best playlists: