Mən Azərbaycanlıyam 29. 09. 2013 Milli bilik yarışması 2009-cü ildən etibarən Azərbaycan Televiziyasında yayımlanır. Yarışmada yaşı 15-dən 29-a qədər olan bütün ölkə gəncləri iştirak edə bilər. Verilişdə iştirak edən şəxslərə 5 mövzuda Ana-dili və Ədəbiyyat, Tarix, İncəsənət, Çoğrafiya, Ümumi mövzularda sullar ünvanlanır. Yarışmada bu günə kimi onlarla Azərbaycan gənci qalib olub. Başlıca məqsəd doğma vətənimiz Azərbaycanı daha yaxından tanımaqda və tanıtmaqda yardımçı olmaqdır. “Mən Azərbaycanlıyam” milli bilik yarışması hər həftənin bazar günü saat 19:00-da (təkrarı çərşənbə günü saat 19:00-da) “Azərbaycan Dövlət Televiziyasının (AzTV) efirində yayımlanır. Hər həftə 10 nəfər iştirakçı arasında keçirilən yarışda bir qalib seçilir. Sonrakı mərhələdə 10 həftənin qalibləri yarışır. Finalda isə yarışmaya ayrı-ayrılıqda 10 həftə üzrə qalib olmuş 4 iştirakçı qatılır. Sonda I yer üzrə 1 nəfər, II yer üzrə isə 3 nəfər qalib kimi təsdiq olunur. Bütün mərhələlər üzrə qaliblərə hədiyyələr (əsasən noutbuklar) təqdim olunur.
“Mən Azərbaycanlıyam” milli bilik yarışmasında iştirak elektron qaydada aparılır. Belə ki, 15-29 yaş aralığında olan hər kəs “www.mzproduction.az” saytına daxil olmaqla rahat şəkildə qeydiyyatdan keçə bilər. Qeydiyyat prosedurunu uğurla tamamlayan istifadəçilərin ilk növbədə intellektual səviyyəsi yoxlanılır, bundan sonra yarışmada iştirakı təsdiqlənir. Hər verilişin qalibinə Gənclər və İdman naziri Azad Rəhimov tərəfindən imzalanmış diplom və Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi tərəfindən noutbuk hədiyyə olunur. .
Sosial Media Hesaplarımız;