Փետրվարի 21-ին Գեղարքունիքի մարզում տեղի է ունեցել ողբերգական դեպք։ Սևանի բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել դանակահարված երիտասարդ, որը գիտակցության չգալով մահացել է։
Իրավապահ մարմինների տվյալներով՝ զոհը Տավուշի մարզի 20-ամյա բնակիչ Արամ Խաչատրյանն է։ Նախնական տեղեկությունների համաձայն՝ նրան զանգահարել և հրավիրել են Սևան, որտեղ հանդիպման ընթացքում հասցվել են դանակի հարվածներ։
Դեպքի փաստով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ սպանության հատկանիշներով։ Կասկածյալներից երկուսը հայտնաբերվել են։ Քննությունը շարունակվում է։
Տեսանյութում ներկայացնում ենք՝ ▪ ինչ է հայտնի դեպքի մասին այս պահին ▪ ինչ վարկածներ են դիտարկվում ▪ ինչ պատասխանատվություն է նախատեսվում օրենքով ▪ և ինչու են նման ծանր հանցագործությունները հաճախակի դարձել հանրային քննարկման թեմա
Բաժանորդագրվեք ալիքին՝ օպերատիվ և փաստերի վրա հիմնված լրատվություն ստանալու համար։
#Սևան #Սպանություն #Գեղարքունիք #Դանակահարություն #Հայաստան #ՔրեականԼուրեր #ԱրամԽաչատրյան #Նորություններ #ՀայկականԼուրեր #BreakingNews