១. ពលរដ្ឋខ្មែរនៅ៤ប្រទេសផ្សេងគ្នា ធ្វើពិធីរំឭកខួបទី៧៥ឆ្នាំដែលបារាំងកាត់ទឹកដីកម្ពុជាក្រោមឱ្យវៀតណាម
២. អង្គការសង្គមស៊ីវិល រួមគ្នារៀបចំកិច្ចពិភាក្សាដេញដោលជាមួយគណបក្សនយោបាយពីកិច្ចការពារបរិស្ថាន
៣. មន្ត្រីបក្សឆន្ទៈខ្មែរ ខកចិត្តនឹង គ.ជ.ប ដែលច្រានចោលបណ្ដឹងស្នើឱ្យដោះស្រាយបញ្ហាសន្លឹកឆ្នោតនៅការិយាល័យមួយចំនួន
៤. រដ្ឋមន្ត្រីការពារជាតិកម្ពុជា ជំរុញប្រទេសក្នុងតំបន់ឱ្យជជែកគ្នារកវិធីបន្ថយភាពតានតឹងដើម្បីរក្សាសន្តិសុខក្នុងតំបន់ … រួមនឹងព័ត៌មានសំខាន់ៗមួយចំនួនទៀត៕
#វិទ្យុអាស៊ីសេរី #កម្ពុជា #ខ្មែរកម្ពុជាក្រោម #ខ្មែរក្រោម #វៀតណាម #ចិន #ឥទ្ធិពលចិន #តៃវ៉ាន់ #អាមេរិក #ហ៊ុនម៉ាណែត#ហ៊ុនសែន #ខួប៧៥ឆ្នាំបាត់បង់ទឹកដីកម្ពុជាក្រោម #គណបក្សឆន្ទៈខ្មែរ #គជប #បោះឆ្នោតក្រុមប្រឹក្សា២០២៤ #ទិវាបរិស្ថានពិភពលោក #សហគមន៍អេកូទេសចរណ៍ភ្នំជម្រកសត្វ #កិច្ចសន្ទនាសាំងហ្គ្រីឡា #សន្តិសុខតំបន់ #ទៀសីហា #ឥណ្ឌូប៉ាស៊ីហ្វិក
#RFAKhmer #Cambodia #KhmerKampucheaKrom #KhmerKrom #Vietnam #China #PRC #ChinaReach #Taiwan #USA #HunManet #HunSen #75thAnniversaryofKampucheaKromLoss #KhmerWillParty #NEC #2024CouncilElectionsKH #WorldEnvironmentDay #OurLandOurFuture #GenerationRestoration #PhnomChumRokSat #ShangriLaDialogue #RegionalSecurity #TeaSeiha #IndoPacific