Bu verilişi "Rəssamın üsyanı" da adlandırmaq olar .
"Tamaşaçını borclu çıxartmaq olmaz" deyir... Bəzi həmkarlarını qınaq atəşinə tutdu....
Bəli, rəssam baxmaqla görmək arasındakı incə cizgini və fərqi duya biləndir ... Amma bəzən baxıdığımız tablolarda sadəcə rənglər selini görürük ... Anlayırıqmı, anlamalıyıqmı ? Sadəlikmi gözəldir, yoxsa mürəkkəbliyin müəmmasımı ?
Bir də çəkdiklərimiz var .... Qəlbən , ruhən çəkdiklərimiz... Onların bədii həllini görmək də bir gözəllikdir, bir təskinlikdir məncə.
Günümüzün rəssamları bunu bacara bilirmi ?
Bəhruz Niftəliyevin bu dəfəki qonağı Soltan Soltanlı sadə həllərlə ən müşkül məsələləri izləyicisinə çatdırmağa çalışan maraqlı bir rəssamdır. Ona görə cisim və hadisələrin real təsvirini rədd edən Abstraksionizm tamaşaçını çətinə salan, onu "borclu" çıxaran bir istiqamətdir...
İnsanların zövqünün formalaşmasında, mədəni səviyyəsinin yüksəlməsində mətbuatın, ən əsası isə telekanalların rolu danılmazdır.
“Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri” QSC-nin bazasında yaradılmış və qısa müddətdə tamaşaçı rəğbəti qazanmış “Mədəniyyət” kanalı məhz belə önəmli missiyanın öhdəsindən uğurla gəlir.
“Mədəniyyət” kanalının əsas məqsədi Azərbaycan mədəniyyətinin bəşəri dəyərlərini dünyaya çatdırmaq, həmçinin dünya mədəniyyət incilərini ölkəmizdə təbliğ etmək, gənc nəslin bədii-estetik zövqünü formalaşdırmaqdır.
Kino, teatr, musiqi, tətbiqi sənət, tarixi abidələrin qorunması və bərpası ilə bağlı hazırlanan dövlət proqramları və Prezident İlham Əliyevin mədəniyyət sahəsinin inkişafı ilə bağlı sərəncamları təsdiq edir ki, ölkəmizdə mədəniyyətə, mənəvi dəyərlərin qorunub saxlanılmasına böyük qayğı var.
“Mədəniyyət” kanalının yaradılması da dövlətimizin, onun başçısı İlham Əliyevin mədəniyyətə, incəsənətə göstərdiyi böyük diqqət və qayğının nəticəsidir.