„Iwan Groźny” - dewiant seksualny i najbardziej sadystyczny nazistowski strażnik w Treblince
Автор: World History PL
Загружено: 2024-12-02
Просмотров: 374410
Описание:
...Ofiarom, które były zbyt słabe lub chore, aby samodzielnie dotrzeć do komór gazowych, powiedziano, że otrzymają pomoc medyczną. Członkowie Sonderkommando, czyli grupy Żydów zmuszanych do pracy w krematorium, przenosili ich na zakamuflowany teren udający małą klinikę z flagą Czerwonego Krzyża. Tam kapral SS Willi Mentz rozstrzeliwał ofiary nad odkrywką.
W Treblince barbarzyństwo Marczenki przyniosło mu przydomek „Iwan Groźny”.
Jako operator, podczas napełniania komór gazowych, bił biczami skazanych na śmierć, krzycząc: „Szybciej, szybciej, woda wystygnie, jeszcze inni muszą pójść pod prysznic!”. Kiedy silnik pracował, z uśmiechem na twarzy spoglądał przez okno, aby zobaczyć, jak przebiega proces duszenia.
Marczenko był ekspertem w zabijaniu ludzi fajką wodną. Po wojnie jego były kolega zeznał, jak Marczenko jednym uderzeniem fajki zabił silnego fizycznie mężczyznę.
Iwan Marczenko był także dewiantem seksualnym. W drodze do komór gazowych dźgał mieczem uda i genitalia kobiet, a czasami je także gwałcił.
Często używał miecza do odcinania kobietom piersi, a także nosa i uszu. Uszy przybijał następnie do ścian. Ponadto wydłubywał ofiarom oczy.
W Treblince Iwan Groźny miał psa, który na rozkaz odrywał części ludzkich ciał. Marczenko wołał tego psa, wyszkolonego do odgryzania genitaliów i wskazywał na kogoś, a pies odrywał narząd płciowy i krew lała się wokół.
Inny ocalały z Treblinki, Pinhas Epstein zeznał później: „Iwanowi szczególną przyjemność sprawiało cięcie mieczem kobiet w ciąży i rozłupywanie czaszek żelazną rurą. Był nienasycony. Któregoś dnia z komory gazowej wyszła żywa dziewczynka w wieku około 12–14 lat, łkając: „Chcę do mamy”. Iwan zwrócił się do jednego z żydowskich robotników i nakazał mu ją zgwałcić. Robotnik odmówił, więc on i dziewczynka zostali zabrani do jamy grobowej i rozstrzelani”.
Innym razem widziano Marczenko, jak przechwycił niemowlę od nagiej kobiety, zanim ta weszła do komory gazowej, i „rozbił mu czaszkę o ścianę”.
Na początku 1943 r. więźniowie żydowscy zorganizowali grupę oporu. Kiedy prace obozowe dobiegały końca, więźniowie obawiali się, że zostaną zabici, a obóz rozwiązany. Późną wiosną i latem 1943 r. przywódcy ruchu oporu zdecydowali się na bunt i 2 sierpnia 1943 r. więźniowie po cichu przejęli broń z obozowej zbrojowni. Zostali jednak nakryci, zanim udało się przejąć obóz, więc setki więźniów zaczęło szturmować główną bramę, próbując uciec. Wielu zginęło w wyniku ostrzału z karabinów maszynowych, ale ponad 300 udało się uciec, chociaż dwie trzecie z nich zostało ostatecznie wytropionych i zabitych przez niemieckie SS i policję, a także przez jednostki wojskowe. Pozostali przy życiu więźniowie zostali zmuszeni do likwidacji obozu. Nadzorowali ich niemieccy pracownicy SS i policji, którzy działali na polecenie Odilo Globocnika i po wykonaniu tej pracy niemieckie władze SS i policji rozstrzeliwały więźniów.
Do czasu likwidacji ośrodka zagłady w Treblince jesienią 1943 r. personel obozu zamordował około 925 000 Żydów, a także nieznaną liczbę Polaków, Romów i sowieckich jeńców wojennych. Zniszczono wszelkie ślady istnienia obozu. Na jego terenie posiano kwiaty łubinu, a na posesji zainstalowano niemieckiego rolnika, aby zamaskować to, co wydarzyło się w tym miejscu.
Po powrocie do obozu w Trawnikach w sierpniu 1943 Marczenko wyjechał do Triestu we Włoszech, gdzie pilnował niemieckich magazynów w porcie, pilnował więzienia w Trieście i brał udział w łapankach obywateli włoskich na roboty przymusowe w Niemczech.
Ostatni raz widziano Marczenkę, jak wychodził z burdelu w mieście Fiume nad Adriatykiem w marcu 1945 roku i dołączył do partyzantów jugosłowiańskich, aby uciec przed nacierającymi siłami alianckimi.
Nigdy więcej o nim nie słyszano i ostatecznie nigdy nie stanął przed wymiarem sprawiedliwości za swoje zbrodnie.
W latach 70. i 80. John Demjanjuk, emerytowany mechanik samochodowy ukraińskiego pochodzenia z przedmieść Cleveland, był oskarżany o bycie „Iwanem Groźnym”. Był sądzony w Izraelu w 1988 r. i skazany na śmierć, ale wyrok skazujący został uchylony po tym, jak archiwa sowieckie zidentyfikowały Iwana Marczenkę jako Iwana Groźnego, co doprowadziło do uniewinnienia Demjanjuka w 1993 r. przez Sąd Najwyższy Izraela z powodu uzasadnionych wątpliwości.
Zastrzeżenie: Wszystkie poniższe opinie i komentarze pochodzą od widzów i nie odzwierciedlają poglądów kanału World History. Nie akceptujemy promowania przemocy lub nienawiści wobec osób lub grup opartych na takich cechach jak: rasa, narodowość, religia, płeć, pochodzenie, orientacja seksualna. World History ma prawo przeglądać komentarze i usuwać je, jeśli zostaną uznane za nieodpowiednie.
► Kliknij przycisk SUBSKRYBUJ, aby zobaczyć więcej interesujących klipów: / @worldhistoryvideospl
#historia
#historiaświata
#holokaust
#ww2
Повторяем попытку...

Доступные форматы для скачивания:
Скачать видео
-
Информация по загрузке: