ព័ត៌មានវិទ្យុអាស៊ីសេរីសម្រាប់យប់ថ្ងៃអង្គារ ទី១៧ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤
១. មន្ត្រីបក្សប្រឆាំង និងសង្គមស៊ីវិល រិះគន់រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃដែលណែនាំនគរបាលឱ្យបន្តបង្ក្រាបអ្នកប្រឆាំង
២. អ្នកឃ្លាំមើល និងមន្ត្រីសង្គមស៊ីវិលថា កម្ពុជាខាតបង់ផលប្រយោជន៍ធំធេងក្រោយស៊ុយអែតបិទស្ថានទូតនៅក្រុងភ្នំពេញ
៣. វេទិកាអ្នកស្តាប់វិទ្យុអាស៊ីសេរីយប់នេះ យើងនឹងពិភាក្សាជុំវិញថាតើទណ្ឌកម្មរបស់សហរដ្ឋអាមេរិកលើមហាសេដ្ឋី លី យ៉ុងផាត់ ដែលជាអ្នករកលុយសម្រាប់ទ្រទ្រង់គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា អាចនឹងធ្វើឱ្យរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាបន្ថយការចាប់ចង គាបសង្កត់ដែរឬទេ … រួមនឹងព័ត៌មានសំខាន់ៗមួយចំនួនទៀត៕
---
#វិទ្យុអាស៊ីសេរី #កម្ពុជា #ស៊ុយអែត #អាមេរិក #ហ៊ុនសែន #ហ៊ុនម៉ាណែត #ក្រសួងមហាផ្ទៃ #សសុខា #លីយ៉ុងផាត់ #ទណ្ឌកម្ម #ឆបោកតាមអនឡាញ #ជួញដូរមនុស្ស #លាងលុយកខ្វក់ #ល្បែងអនឡាញ #រមណីយដ្ឋានអូស្មាច់ #សណ្ឋាគារហ្គាឌិនស៊ីធី #រមណីយដ្ឋានកោះកុង #សណ្ឋាគារភ្នំពេញ #វេទិកាអ្នកស្តាប់ #សេងសារី #ទេពមនោរម្យ
#RFAKhmer #Cambodia #Sweden #USA #HunSen #HunManet #MoI #SarSokha #LyYongPhat #LYPGroup #Sanction #TREAS #Cyberscams #TIP #HumanTrafficking #MoneyLaundering #OnlineGambling #LYPGroup #OsmachResort #GardenCityHotel #KohKongResort #PhnomPenhHotel #RFACallShow #SengSary #TepMonorom