Описание: #APATV #Azərbaycan #qarabağazərbaycandır #milliqəhrəman #Tovuzdöyüşləri #poladhesimov #poladhəşimov #44günlükmüharibə #apaxeber #apaxəbər #apatvxəbər #apaxeberler #xeberler #sonxeberler #gundemxeberler #xəbərlər #sonxəbərlər #xəbərlərbugün #xəbərlərdəbugün #gününxəbərləri #xəbərləryeni #sondeqiqe #gününəsasxəbərləri #sonxeberlerbugun2023
Polad Həşimovun şəhid olduğu postdan REPORTAJ – APA TV
Tovuz döyüşlərindən 3 il ötür. Bu münasibət ilə Müdafiə Nazirliyin təşkilatçılığı ilə döyüşlərin başladığı əraziyə media tur təşkil edilib. Səfər çərçivəsində media- tur iştirakçıları hərbi avtobusla döyüşlərin başladığı Ağdam kəndinin yaxınlığında
yerləşən Qaraqaya adlan əraziyə yola düşüb. 1 saat yaxın mürəkkəb yol qət etdikdən sonra media nümayəndələri ilə birlikdə dövlət sərhədində yerləşən posta çatdıq. Posta daxil olarkən baş leytenant Rəşad Mahmudovun şəkilini görmək mümkündür. O həmin döyüşlərdə qəhramancasına şəhid olub. İndi hamı buranı Rəşad mövqeyi adlandırır. Beləcə səngərlərlə döyüşlərin qızğın getdiyi ərazilərə daxil olduq. Burada vətənin keşiyində duran Azərbaycan ordusunun hərbi qulluqçuları ilə rastlaşdıq. Müdafiə Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə baş tutan səfər çərçivəsində jurnalistlər iyul döyüşlərin başladığı ərazi ilə yaxından tanış oldular. Media nümayəndələrinə bildirilib ki,
Azərbaycan ordusu dövlət sərhədində yerləşən strateji əhəmiyyətə malik olan bütün yüksəkliklərə nəzarət edir. Döyüşlərin baş verdiyi ərazidən düşmənin mövqeyini və yaşayış məntəqələrini görmək mümkündür. Qalib Azərbaycan ordusunun hərbi qulluqçuları Azərbaycan Ermənistan dövlət sərhədində bütün sutkanı xidmətdədirlər. Onlar düşmən mövqelərinə 24 saat nəzarət edir. Azərbaycan ordusunun hərbi qulluqçusu Eşqin Əsədov iyul döyüşlərinin canlı şahidi olub. O şiddətli döyüşlərin 3-cü günündə yaralanıb. Düşmənlə üz-üzə xidmət edən Eşqin Əsədovun sözlərinə
görə, Qarabağa gedən yol Tovuzdan başladı.